Stikla un plastmasas iepakojums

Pavisam nedaudz par bitēm Āraišu ezerpilī

Bookmark and Share Subscribe Jaunumi un aktualitātes

Pavisam nedaudz par bitēm Āraišu ezerpilī

Atbildēt Aulis » 13 Jūnijs 2009, 22:36

2009. gada 13. jūnijā, no 11.00 līdz 18.00, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina uz Āraišu arheoloģisko muzejparku, kur notiks plašai sabiedrībai domāti Āraišu svētki „Latviešu saknes”.

Svētku gaitā varēs gan darboties amatnieku darbnīcās, gan iepirkties Cēsu novada zaļajā tirdziņā, gan ieturēt maltīti svaigā gaisā, noskatīties filmu par brīvdabas arheoloģijas muzejiem Eiropā un piedalīties „Ezerpils alus” prezentācijā. Paralēli notiks arī profesionālu arheologu priekšlasījumi un diskusijas.
Amatnieku darbnīcas aptvers alvas un bronzas liešanu, šaušanu ar loku un lingošanu, šķēpu un cirvju mešanu, dravniecības rīku un ārstniecības augu noslēpumu atklāšanu, graudu smalcināšanas ar graudberzi paraugdemonstrējumus, audumu aušanu un pīšanu, tīklu siešanu, seno rotu un ādas izstrādājumu gatavošanu, sveču liešanu, keramiku. Apmeklētāji aicināti līdzdarboties un mācīties seno amatu prasmes no „Senās vides darbnīcas”, „Alvas lējēju brālības”, „Ugunszīmes”, „Vilkaču”, „Senzemes”, „Trokšņu ielas”, „Gerdenes” meistariem

Āraišu ezerpils arheoploģiskajos izrakumos ir atrastas dzeiņa, medussviedes detaļas un bišu māšu krātiņu sagataves no 9-10 g.s. Pēc šīm senajām vēstures liecībām, pagājušajā gadā tika izgaravotas replikas - medussviedes un dzeiņa atdarinājums, kā arī bišu māšu krātiņi dravošanai dorēs. To tad varēsiet arī redzēt dabā 13. jūnijā (ja atnāksiet).
Laipni lūgti!Nu tas pasākums ir nodaļā: "notikušie notikumi" :)
Lietus lija kā pa Jāņiem. Apmeklētāju bija maz. Bet pasākums - labs. Cerams, ka kļūs tradicionāls un notiks arī nākamgad.
Aulis
 
Ziņojumi: 57
Reģistrēts: 03 Jūnijs 2009, 19:38
Dzīvesvieta: Jūrmala
Stropi: Stāvstrops, Auzukalna, daudzkorpusu
Pieredze biškopībā no: 35

Atgriezties uz Jaunumi

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesi: 4

cron