Stikla un plastmasas iepakojums

Ko darīt?

Bookmark and Share Subscribe Biškopjiem iesācējiem noteikti ir kādi jautājumi, lūdzu jautājiet. Sniegsim viens otram vislabākas atbildes.

Ko darīt?

Atbildēt Kristiāna » 12 Jūnijs 2019, 08:40

Sveicināti!

Man bija pavisam švaka bišu saime, aizņēma tik pāris rāmjus, māte bija, nedaudz dējumi arī bija, nezināju ko man ar to iesākt.

Pirms vairāk kā mēneša pirku jaunu saimi. Biškopis (pārdevējs) konsultēja man, ka māte varētu būt veca, vajagot jaunu. (noteikti ka arī bija veca jo bites saņēmu mantojumā, līdz ar to precīzi nezinu viņu līdzšinējo attīstību :)
Un viņš man ieteica lai es veco māti nospiežu un pielieku saimei klāt vienu no viņa pārdotajiem rāmjiem ar svaigiem dējumiem.

Sākumā viss likās labi, kanna ātri vien bija gatava. Aplūkojot bites vakar gan nelikās labi. Gandrīz visi vecās saimes un pieliktā rāmja peri jau bija izšķīlušies. Māti fiziski neredzēju. Bet bija 2 jauni dējumi, katrs savā malā. Vaitad tā vajag būt? Vaitad viņiem nav jābūt vienkopus?

Kas man vēl raisīja bažas ir tas, ka manas bites ir mierīgas (4 saimes ieskaitot to švako), tur var bez īpaša ekipējuma iet un ar viņām darboties, dūmekli vispār nav vērts pat kurināt, bet pirktā saime ir traka, godīgi sakot ka pat stropam ir bail iet klāt jo viņas metās uzreiz virsū. Varbūt bija slikti ka tur tika izveidots tāds krustojums ar mierīgām un trakām bitēm, tāpēc viņas tur negrib darboties?

Vai varbūt vēl par ātru tur kaut kam būt?
Kristiāna

Ziņojumi: 1
Reģistrēts: 12 Jūnijs 2019, 08:07
Stropi: Latvjas stāvstropi
Pieredze biškopībā no: 2018
Bišu saimju skaits: 6

Atgriezties uz Jauno biškopju sadaļa

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesis: 1