Stikla un plastmasas iepakojums

bišu slimības

Bookmark and Share Subscribe

bišu slimības

Atbildēt bruno » 10 Jūnijs 2009, 22:02

sakiet lūdzu ,pēc cik ilga laika jāizgriež tranu peru rāmītis, no tā ievietošanas brīža?
bruno

Ziņojumi: 23
Reģistrēts: 10 Jūnijs 2009, 21:55
Stropi: latvijas stāvstropi
Pieredze biškopībā no: pirmais

Re: bišu slimības

Atbildēt arturs » 11 Jūnijs 2009, 05:55

Es izgriežu tranu rāmīšos aizvākotos tranus, tas ir apmēram 20 dienas pēc dējumu parādīšanās, tikai nedrīkst nokavēt, jo tad visi trani izlīdīs un būs stropā iekšā. Aizvākotā stāvoklī trans atrodas no 15. līdz 24.dienai, tad lien laukā. Nenokavējiet!
arturs

Ziņojumi: 35
Reģistrēts: 04 Jūnijs 2009, 08:21
Stropi: Latvijas stāvstropi.
Krievijas biškopja Glazova strops ar konteinerkārēm.
Pieredze biškopībā no: 20 gadus

Atbildēt bruno » 11 Jūnijs 2009, 08:13

Liels paldies par padomu.

Vēl viens jautājums.Nopirku vienu saimi ar stropu,tur starp kārēm iekarināta plāksnīte(drošvien zāles)es pieliekot papildus kāres tās ieliku atpakaļ.No iepriekšējā biškopja nevaru uzzināt,jo Viņš miris,bet man tas ir pirmais strops un pirmā saime,lasīju,ka zāles jāliek uz zināmu laiku.Kādas sekas man var būt,vai medus būs lietojams?
bruno

Atbildēt Ulis » 11 Jūnijs 2009, 10:12

bruno rakstīja:Liels paldies par padomu.

Vēl viens jautājums.Nopirku vienu saimi ar stropu,tur starp kārēm iekarināta plāksnīte(drošvien zāles)es pieliekot papildus kāres tās ieliku atpakaļ.No iepriekšējā biškopja nevaru uzzināt,jo Viņš miris,bet man tas ir pirmais strops un pirmā saime,lasīju,ka zāles jāliek uz zināmu laiku.Kādas sekas man var būt,vai medus būs lietojams?

ņem ārā to plāksnīti. Plāksnītes liek parasti pret varoatozi, turklāt laikā, kad bites neņemās ar peru audzēšanu (rudenī un agri pavasarī, laikam uz kādām dažām nedēļām, lai varoatoze nepierod.).
Medu gan nevarēs nodot kā bioloģisko, tas gan. Bet ēst jau varēs, neviens nenomirs vai nesaslims.
Ulis

Ziņojumi: 65
Reģistrēts: 05 Jūnijs 2009, 12:14
Stropi: Latvijas stāvstrops. Alpu.
Pieredze biškopībā no: 5

Atbildēt bruno » 12 Jūnijs 2009, 10:27

Paldies par padomu,vakar jau plāksnīti izņēmu,un arī trīs mazos rāmīšus,lai pamielotos.Medum liekas nav ne vainas.
bruno

Atgriezties uz Bišu slimības un ārstēšana

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesis: 1